02.04.2020 DNES NEPREMÁVA V SR ŽIADNA LANOVKA Rezervácia ubytovania
 
čas posledného obnovenia 02.04.2020 20:37:03
 
  Odkaz:
 
  Príspevky, ktoré nesúvisia s lanovkami, budú viditeľné iba v diskusiách stredísk a nie v hlavnej diskusii. Webmaster si vyhradzuje právo zmeniť alebo vymazať príspevky, ktoré sa nezhodujú s líniou serveru www.lanovky.sk.  
  Meno:
Mail:
O čom:
 
 
Opíšte kontrolné číslo:
 
 

  - 03.04.2019 18:22  
  Bratislava sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočká pozemnej lanovky/výťahu na hrad: https://www.yimba.sk/vydrica/projekt -vydrica-sa-odhaluje-bratislava-opat-ziska-svoje-pod hradie  

  julo 27.07.2016 22:06  
  Solden   
nova lanovka v Solden: https://www.soelden.com/giggijochbah n
kapacita 4500 ludi za hodinu ...
 

  Peter Patriot 24.08.2015 19:35  
  Nová éra Tatier? Kedy?   
Však som aj napisal že sa spravilo vela... Ale zase prečo sa máme uspokojiť s dobrým, keď to môže byť perfektné. A na to som narážal vo svojom príspevku, lebo právre to PERFEKTNÉ nám naslubovali
To isté môžme napísať aj o ceste Blava Košice. Však sa tam dá dostať aj bez diaľnice, teda spojenie funguje. Nie? Malo by nás ale zaujímať, že ako dlho to trvá teraz?, aké su čakačky?,ake máme pri tom pohodlie.
..atď a ako to môže byť ked sa dobuduje všetko ako má. Nemôžme býť s týmto stavom spokojný. Nevravte mi že to funguje. Podla mna vôbec.... Budujte ďalej Slovač
 

  julo 24.08.2015 09:57  
  Nová éra Tatier? Kedy?   
nova era to je ked to porvanm co tam bolo pred rokom 2005 a teraz nieje o com...
jasne dalo sa to stavat inak ale pointa je jasna dnes VT a NT patria do spicky co sa týka lyzovania
 

  bukvar 22.08.2015 07:36  
  re peko a peter patriot   
chlapci na skiforum.sk sa viac tieto veci rozoberaju, dokonca nedavno sa vyjadroval udajne aj sam igor r z tmr.. treba len pocitat..
 

  Peko 21.08.2015 11:50  
  Re: Peter Patriot   
Úprimne ja som z časti aj rád že sa to všetko (zatiaľ) nerealizovalo. Nová éra Tatier v podaní J&T = katastrofa. Stále sa myslí na zisk, prípadne na lanovky, ale na prírodu sa akosi zabúda. Chopok je už zdevastovaný, Lomnica a Pleso podobne. Veď iba nedávna výstavba KLO-15 na Skalnaté spôsobila že pleso (skoro) zaniklo. Môj názor je že namiesto 2-3 mega stredísk by sa trebalo zamerať aj na menšie strediská...
 

  Peter Patriot 18.08.2015 19:06  
  Nová éra Tatier? Kedy?   
Už dlhý čas čakám na naplnenie sloganu nášho najväčšieho prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk, a myslím že nebudem sám, a to NOVÁ ÉRA TATIER. Áno, ako optimisticky to začalo tak rýchlo to aj v roku 2013 skončilo. Je to podľa nieko z Vás dobudované...? Ja si to vôbec nemyslím (aj ked sptavilo sa veľa....ale) Bijú sa do hrude ako idú budovať strediská u našich najbližších susedov, respektíve ich to učiť. Nikoho netrápi že u nás to ostalo na pol ceste? Prečo? Konkrétne, kedy sa dočkáme prvých úsekov lanoviek na Chopok (aj sever aj juh). Prvé smelé plány hovorili o lanovke z Lúčok na Priehybu. Čo bolo logické a odbremenilo centrum Jasnej od väčšiny dopravy a určite by to prinieslo prijemnú zjazdovku. Ale.... Naposledy som zachytil informáciu, že namiseato lokality Lúčky by mala táto lanovka ísť z Bielej Púte. Pripadá mi to úplne nekoncepčné riešenie a obyčajné zaplátanie nefungujúceho uzla na Koliesku, a to bez trvalo udržatelného rozvoja. Nehovoriac o uplnom zaplnení lokality Biela Puť. Budiš, stale lepšie ako nič.. Ale čo ten zabudnutý juh, a tak lyžiarsky atraktívny. Projekt na uzol Kosodrevina sme viacerí videli, kde sa mali stretávať horný a spodný úsek. Teraz funguje vrch, a čo spodný úsek z Krupovej?, čo malo byť nové nastupné centrum na Chopoku juhu. Parkovisko tam je napolovicu spravené. Pýtam sa načo? Kvôli tým dvom vlekom? Alebo chata Kosodrevina, z ktorej mal byť v konečnom dôsledku hotel, je jestvujúcou lanovkou úplne neprístupná. A baviť sa o prestupovaní medzi jednotlivými zariadeniami už memá hádam ani zmysel. I keď ak si pamätáte malo ísť len o dočasné riešenia na jednu sezónu. Mohol by som sa rozpísať o NOVEJ ÉRE TATIER ktorá tiež slubovala dalšie lanovky z oblasti Krupovej a to na Jeleniu Lúku, na Predné a Zadné Dereše a tiež zasnežené zjazdovky. Ale... Tatko tam zdochol pes a nik ho neoživí.
A čo Tatranská Lomnica výmena Giraku. Zase len vrchný úsek. Kedy bude NOVÁ ÉRA TATIER aj tu a kedy sa dočkame výmeny spodného úseku na Štart. I keď neviem či ten Štart dá nielto ešte logicky a logisticky dokopy. Je to bez koncepcie a celé zabité a preplnené. A ktovie. Možno sa nič nedeje len preto lebo sa to tam už dokopy dať ani nedá. A to tam má ísť lanovka od Botanickej záhrady??? Tiež Štrbské Pleso,...a avizovaná lanovka ktorá je už druhým rokom zakreslená v lyžiarskych mapách s poznámkov "cooming soon" Nedá mi nad tým polemizovat. Je to o financiách? O politike? O neschopnosti? Alebo nám to dobudujú naozaj Čínania? Na jednej strane da bijú do hrude čo, kedy a kde chcú megalomansky budovať, ako chcú spojiť Hrebienok a Skalnaté Pleso a na drujej strane nie sú schopní dobudovať ten základ..... Dočkáme sa niekedy NOVEJ ÉRY TAYIER.
 

  Maťo 27.03.2015 12:45  
  Re:Fly11   
Zatiaľ to tak vyzerá, že nie je potvrdené nič.
 

  Fly11 26.03.2015 18:20  
  Bude sa stavať nejaká nová lanovka   
Je nieco potvrdené? Zima bola pre najväčšie strediska relatívne dobrá, bude nieco nové na Slovensku?
 

  pepe 08.02.2015 12:28  
  V Zuberci na Janovkách, alebo (prípadne aj) na susednom Milotíne by sa už uživila aj sedačka, či...? Neplánuje sa tam nejaká aktivita v podobnom zmysle?  

 Bachledova dolina
 Banská Štiavnica
 Dedinky-Geravy
 Donovaly
 Drienica-Lysá
 Jasenská dolina
 Jasná/Chopok
 Jasná/Chopok juh
 Kojšovská hoľa
 Krahule
 Králiky
 Krompachy-Plejsy
 Krušetnica
 Kubínska hoľa
 Malá Lučivná
 Malinô Brdo
 Martinské hole
 Mýto p. Ďumbierom
 Oravice
 Oravská Lesná
 Oravský Podzámok
 Roháče-Spálená
 Skalka pri Kremnici
 Starý Smokovec
 Štrbské Pleso
 Tatranská Lomnica
 Valaská
 Valčianska dolina
 Veľká Rača
 Vitanová
 Vrátna
 Závažná Poruba
 Ždiar-Strachan
 Ždiar-Strednica
 Železná studnička
  
 Ankogel (AT)
 Białka Tatrzańska PL
 Kohútka (CZ)
 Mölltaler Gl. (AT)
 Nové Mesto p.Š. (HU)
 Stuhleck (AT)
 Szczyrk (PL)
 Zakopané (PL)
  
  
  Počasie (hzs.sk)
  Podmienky (hzs.sk)