23.07.2024

Diskusia

Nový príspevokPríspevky, ktoré nesúvisia s lanovkami, budú viditeľné iba v diskusiách stredísk a nie v hlavnej diskusii. Webmaster si vyhradzuje právo zmeniť alebo vymazať príspevky, ktoré sa nezhodujú s líniou serveru www.lanovky.sk.čas posledného obnovenia 23.07.2024 19:50:36
Aktualizovať stránku
20.08.2019 17:08
Tomáš
lanovka
Nová lanovka v Bachledové dolině: https://youtu.be/BW0C2YnfR3o
24.08.2014 08:08
LANOVKY.SK - Andrej
RE: ondrej
Milý Ondrej, vysvetlenie je veľmi jednoduché. Technické údaje lanoviek, ktoré na webe uvádzame, mávame k dispozícii z rôznych zdrojov - prevádzkovateľ, výrobca, odborná literatúra a pod. Keďže medzi výstavbou lanovky Bachledova a lanovky Jezersko uplynulo vyše 20 rokov, je pochopiteľné, že rozdiely môžu vzniknúť hoci už aj pri geodetickom zameraní trate. Samotné údaje poskytované prevádzkovateľmi, výrobcami atď. môžu byť tiež chybné, dokonca v rôznych prameňoch sa pre rôzne LD niekedy vyskytujú rozličné údaje, a to nielen čo sa týka nadmorskej výšky staníc, ale aj dĺžky samotnej lanovky. Iste uznáte, že nie je v našich silách získané údaje premeriavať...
Pri LD Valča ide samozrejme o chybu, vďaka za upozornenie.
24.08.2014 07:08
ondrej
jednoduche počty
skuste vysvetlit, ako je možne ? že vrchna stanica bachledky je vyššie ako jezersko,žeby sa hore kopcom odčitalo?
30.11.2010 12:11
Ski Bachledova
cennik a info
Dobry den, pocas zimnej sezony bude aj vecerne lyzovanie. Cennik bude v najblizsich dnoch zverejneny na nasej web stranke.
29.11.2010 12:11
Miso
cennik a info
Bude aj nocne lyzovanie? ak ano, za kolko?
15.10.2010 23:10
orech
Ďalší cenník...
Už aj Skibachledova dala von nový cenník. Ceny v pohode, ale chýba tarifa Junior. Ako novinku hlásia novú zjazdovku, zatial bez podrobností.
15.07.2010 13:07
Maťo
Kona Bikepark v Bachledke od 24.7.
Bachledka zverejnila na svojej novej, letnej verzii svojho webu ( http://www.skibachledova.sk/sk/ ) termín otvorenia bikeparku a tým asi aj letnej prevádzky sedačky - budúci týždeň v sobotu (24.7). Osobne som veľmi zvedavý na nastavenie cien v požičovni, tie ešte zverejnené neboli.
20.06.2010 19:06
sisosi
Zla lanovka
Na dolnej stanici by mala spomaliť a medzi sedačkami by mali byť väčšie vzdialenosti. Keď bude lyžiar pustený na pás a pôjde po ňom, narazí do ňho lanovka. Do mňa raz tak narazila, že skoro spadol na stanici.
19.12.2009 15:12
LANOVKY.SK - Peťo
Kópia príspevku zo Skifora
Keďže tento Markov príspevok sa viac hodí sem (je to o lanovkách, nie ako posledné príspevky na hl. fóre), ako na skiforum, dávam kópiu aj sem:

Dnesna lyzovacka bachledova dolina
Takze poporiadku. Po straseniach kamaratov sme sa nakoniec predsa rozhodli ist do bachledky. Pocasie krasne (strasne mi je luto ze som nevzal fotak, bola to nadhera dnes), do strediska sme prisli okolo pol desiatej, s hrozou kolko aut sa tam vali. Obsluha navigovala auta k parkovisku, horne rozsirene parkovisko bolo skoro plne, ponahlali sme sa ku kasse s obavou ci tam nebude soraa na hodinu. Mal to na starosti jeden mily pan sam, vybavili sme to za 2 min, bez cakania a tak to tam bolo cely den. Skipass 1 euro + 3eura zaloha za key kard.
K lyzovacke, Hned sme sli na 3jku, vynovene vozne su fajn isla aj celkom svizne, bez cakania, od jedenastej do 10min. Presli sme do jezerska. V prevadzke tam bola iba zjazdovka Majstrak, Velmi pekna siroka zjazdovka, clenity teren, super vysnezena a upravena, nato ze 99% tvoril technicky sneh. Nova lanovka v jezersku je vcelku v pohode, rychlejsia ako na cucoriedkach, obsluha sa snazila pomahat pri nastupovani. cakanie do jedenastej takmer ziadne potom do 5min. Od obeda hrala aj ziva kapela.Zajzdovky v bachledovej boli v prevadzke dve, deny som nelyzoval, a bachledka velmi dobre upravena. Bufety plne tak sme sa tam nakoniec ani nestavovali. Celkovo hodnotim dnesnu lyzovacku velmi pozitivne, urcite v tom vysoky faktor zohrava aj super pocasie, ale nato ze to bol prvy den, s takym naporom ludi nenasla sa jedna vec ktora by coby mi len trochu znechutila lyzovacku. Moznoze, skoda ze este nesprevadzkovali slalomak, boli tam nasnezene riadne kopy snehu, tym by si odlahcil majstrak ale to sa hadam coskoro stane. Toto stredisko mozem len odporucat, cennik maju tiez velmi vyhodny. Ak by som nebol odtialto a mal na vyber si vybrat medzi Tatranskou lomnicou alebo bachledovou dolinou, mam vtom jasno.
07.11.2009 19:11
Marko
to janci a miro...
Sedacky som nevidel iba ich zeleznu konstrukciu takze vam neviem povedat...
Foto z mobilu! Kvalita slaba....
http://img237.imageshack.us/gal.php? g=img0615p.jpg